Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Податкова знижка батькам

26.04.2019

Ініціатива #ВідповідальнеБатьківство: податкова знижка батькам

Одне з нововведень Уряду збільшує перелік підстав для отримання податкової знижки батьками, які оплачують навчання дітей. Тепер батьки можуть зменшити розмір сплачених за навчання коштів завдяки поверненню частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Наразі орієнтовний розмір податкової знижки складає 18% від фактично сплаченої суми. При цьому, якщо раніше до знижки входила лише оплата в закладах професійної та вищої освіти, то відтепер податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти.

Варто зазначити, що право на отримання податкової знижки на навчання мають не всі громадяни України. Приватним підприємцям податкова знижка не надається.

Тож що потрібно зробити батькам, аби отримати знижку?

Щоб скористатися податковою знижкою на навчання, потрібно:

- оплатити навчання та зберегти квитанцію про оплату;

- отримати від роботодавця довідку про доходи за формою №3;

- до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік. Отже, щоб отримати компенсацію за оплату навчання за 2018 рік, слід подати декларацію у період з 1 січня до 31 грудня 2019 року;

- подати документи на отримання податкової знижки в ДФС за місцем реєстрації та отримати податкову знижку. 

Так, серед необхідних документів - угода, яку ви укладаєте із закладом освіти. У ній має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, сума оплати та термін надання послуги. Також для отримання  податкової знижки потрібно буде надати платіжні та розрахункові документи за оплату навчання, зокрема копії квитанцій, чеків, платіжних доручень. При цьому, угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, мають зберігатися протягом трьох років.

Проконсультуватись щодо пакету документів та звернення до органів фіскальної служби ви можете через контакт-центр Державної фіскальної служби України 0-800-501-007.

Якщо ваші права порушують, дзвоніть на номер "гарячої лінії" цілодобово 0-800-213-103, отримуйте первинну правову допомогу та дізнавайтесь про адреси найближчих  центрів/бюро безоплатної правової допомоги.

Для отримання консультації ви можете звернутись до найближчого управління праці та соціального захисту населення або до центру/бюро правової допомоги.

Також ви можете звернутись через портал iGov.org.ua (звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги) https://igov.org.ua/service/353/general або знайти готову консультацію в базі Wikilegalaid.gov.uа https://wiki.legalaid.gov.ua/

Софіївське бюро правової допомоги працює за адресою:смт.Софіївка, вул.Карпенка, 20, тел.097-495-83-16, 05650-2-89-18.

 Для отримання інформації про виїзні прийоми в громаді (або для запису на такий прийом) телефонуйте за вищезазначеним телефоном.

Задавайте свої питання. Будьте обізнаними, будете захищеними!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше