Вплив куріння на організм
Куріння будь-яких тютюнових виробів, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму. Коли ви курите, ваш організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання. Деякі з цих елементів входять також до складу отрути для комах, лаку для дерева, містяться у щурячій отруті, рідині для зняття лаку тощо.
Куріння спричиняє багато різних захворювань та хвороб, таких як:
- хвороби дихальних шляхів та астма
- онкологічні захворювання різних частин тіла та органів: ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки та спинного мозку
- коронарна хвороба серця, інфаркти та інсульти
- остеопорози
- катаракта та сліпота
- парадонтози
- захворювання судин, аневризма аорти
- безпліддя, імпотенція
Захворювання спричиняє не лише активне куріння. Пасивні курці (які вдихають тютюновий дим поряд із курцем), також підпадають під ризик отримати одну із вищеперерахованих хвороб.
Кожні 10 секунд від куріння у світі помирає одна людина. До цієї сумної статистики додається те, що найчастіше люди починають курити у віці 10 років.
Куріння у дитячому віці є руйнівним чинником, який негативно діє на подальше становлення важливих для життя людини систем.
Для тих, хто почав боротись з залежністю
Головне - це ваше бажання. Для його підсилення ви можете використати мотивацію. Чинники, які зазвичай мотивують людей кинути курити:
- Здоров'я. Ризик захворіти на рак підвищується у людей, які курять.
- Турбота про близьких. Адже пасивне куріння так само впливає на здоров'я людини. Не існує безпечного дозування диму.
- Бажання мати дитину. Куріння впливає на репродуктивне здоров'я. Воно знижує можливість жінки завагітніти та робить сперматозоїди менш рухливими.
- Фінансові фактори. Якщо щодня викурювати пачку сигарет у середньому за 30 грн, то за рік ви витрачаєте близько 11 тис. грн.
- Соціальні переваги. Куріння - залежність, яка позбавляє вас можливості насолоджуватись подіями, на яких не можна курити. Ви можете вільно спілкуватися без цієї звички.
Перевагами припинення куріння є подовження життя. Вік, у якому ви кинете курити, може суттєво додати вам роки життя у порівнянні з людьми, які продовжують курити.
Якщо ви кидаєте курити:
- у віці 30 років, то очікувана тривалість життя зростає на 10 років;
- у віці 40 років, то очікувана тривалість життя зростає на 9 років;
- у віці 50 років, то очікувана тривалість життя зростає на 6 років;
- у віці 60 років, то очікувана тривалість життя зростає на 3 років.