Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Самоізоляція і простій

Новина
21.04.2020

Тема програми: Самоізоляція і простій

Постанова Кабінету Міністрів України № 255 посилила заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу.

 


Питання 1 Самоізоляція осіб віком 60+

Ця постанова встановила, що особи, які досягли 60-річного віку, потребують самоізоляції.

До центру безоплатної правової допомоги почали надходити тривожні сигнали від родичів людей похилого віку, яким за 60 років, від працівників відділів кадрів, які турбуються, яким же чином забезпечити виконання постанови, керівників підприємств та організацій.


Які винятки є?

Заборона не поширюється на осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури. Усі інші мають дотримуватись встановлених обмежень.

 

Питання 2 Які обов’язки щодо самоізоляції?

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Якщо в цей період за особою, що потребує ізоляції, ніхто не може здійснити піклування, то дозволяється відвідування місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху.

Також дозволяється двічі на день вигул домашніх тварин.

 

Питання 3 Яким чином забезпечити самоізоляцію для пенсіонера, який працює?

Фонд соціального страхування зазначає, що лікарняний у такому випадку не оформлюється (лише, якщо був контакт з хворими, за висновком лікаря-епідеміолога).

Гаряча лінія Фонду соціального страхування 0-800-501-892, Дніпропетровська область – 056-740-60-66, 056-740-60-65.

Державна інспекція з питань праці нагадує, що варто пам’ятати і про норми Кодексу законів про працю України:

  • простій (ст.113 КЗПпУ);
  • дистанційна робота (ст.24 КЗпПУ);
  • різні види відпусток (тільки за згодою працівника).

Гаряча лінія Держпраці 044-288-1000, Дніпропетровська область – 056-722-28-30.

Норма про самоізоляцію не поширюється на 60-річних поліцейських, медиків та представників інших служб, які протидіють пандемії, або ж працівників критично важливої інфраструктури.

 

Питання 4 Які підприємства відносяться до критично важливої інфраструктури?

Є певний перелік об'єктів критичної інфраструктури, це Підприємства, установи, організації які:
1) провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах;

2) надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;

3) є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;

4) включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

5) є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.

 

Питання 5. Що таке простій?

Щодо простою виникають запитання у роботодавців. Простоєм вважають призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

У випадку з карантином іншими обставинами можна вважати - небезпечну ситуацію для здоров'я людей 60+ , які зобов'язані знаходитись на самоізоляції.

Під час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Наказ про простій на підприємстві має містити:

  • причини, які призвели до простою. У нашому випадку - це оголошення карантину в Україні та вимога постанови Кабінету Міністрів України №255 щодо обов'язку перебування в самоізоляції людей, старших за 60 років. які не працюють на об'єктах критичної інфраструктури;
  • тривалість простою. Можна замість конкретної дати закінчення простою вжити загальну фразу “до моменту закінчення карантинних заходів, введених Урядом”;
  • перелік працівників, до яких застосовується простій. Не обов’язково оголошувати простій для всіх, можна відправити певні відділи;
  • порядок оплати простою.

Рекомендуємо ознайомити працівників з прийнятим наказом під розпис, а також запропонувати їм для ознайомлення пам’ятку, яка містить вимоги урядової постанови.

Телефони ГУ Держпраці в Дніпропетрвоській області 056-722-28-30, 056-722-28-22

Якщо ваші права порушують, ви потребуєте юридичної консультації, правової інформації – звертайтесь до Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Консультуйтесь за телефонами  Софіївського бюро правової допомоги  та отримуйте правову допомогу від держави: (на період карантину - дистанційно)

  • 097 495 83 16
  • 067 17 15 325
  • 0987285317

Адреса Софіївського бюро правової допомоги — смт.Софіївка, вул.Карпенка,20/7.

        

Всеукраїнський контакт-центр 0-800-213-103.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше