Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Чому не можна спалювати листя?

Новина
12.11.2018

Майже в усіх наших односельців існує звичка спалювати опале листя, стерню та інші рослинні рештки на полях, городах, присадибних ділянках. Але мало хто задумується про вплив такої діяльності на навколишнє природне середовище і на нас самих.

Часто цьому питанню не надається уваги, а варто було б. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найотруйніших для людини речовин.

При спалюванні однієї тонни рослин, у повітря потрапляє близько 30 кілограмів шкідливих речовин. І все це потрапляє на Вашу шкіру та в легені, і саме Ви «вбиваєте» своїх сусідів та інших мешканців.

Таке спалювання виділяє отруйні гази, може бути джерелом алергії та впливає на імунну систему. В першу чергу, страждають люди похилого віку, діти та вагітні жінки. При згорянні виділяється вуглекислий газ та оксид азоту. Це може викликати бронхоспазми, алергію, кашель, задуху.

Спалення призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння.

Такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.

Спалювання листя чи сміття є порушенням законодавства:

  • Стаття 50 Конституції України;
  • Сттті 9,12 Закону України «Про охорону природного навколишнього середовища»;
  • Стаття 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;
  • Закон України «Про благоустрій населених пунктів».

Адміністративний кодекс передбачає за це покарання у вигляді штрафу.

Мінекології рекомендує компостувати листя - для цього не треба особливих знань або зусиль. Потрібен лише спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя і помірно його зволожувати. Потім цим добривом можна удобрити ґрунт.

 Конституція України гарантує кожному безпечне для життя і здоров'я довкілля, а значить - кожен має законне право боротися з цим явищем.

Якщо Вам не байдуже, яким повітрям нам дихати – не залишайтесь осторонь цієї проблеми Якщо ви страждаєте від диму - не бійтеся скаржитися у поліцію чи до місцевої влади. Навіть якщо це ваш сусід.


Бачиш, що палять листя чи сміття, дзвони 102.

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше